Šverceru duvana dozvolili da gradi na plaži * Zbrinuo Filipa, obezbijedio sebe * SDP i Demos s albanskim partijama * Otkupili imovinu za Blažovu elektranu * Šverceru duvana dozvolili da gradi na plaži * Idemo na pobjedu * Atletiko se provukao
  Izdanje: 27-04-2018

Ljiljana Klikovac, državni tužilac:
Slučajevi napada na novinare nijesu ekskluzivitet Crne Gore, već je tako i u mnogim drugim zemljama.

N/A

Sport - datum: 2018-04-26 LIGA ŠAMPIONA – PRVI POLUFINALNI DUEL ODIGRALI VELIKANI BAJERN I REAL MADRID
„Kralj” opet nadmudrio Bavarce
Samo dan nakon spektakularnog okršaja između Liverpula i Rome na „Enfild roudu” (5:2), sinoć je u drugom polufinalu prestižne Lige šampiona, u Minhenu odigran evropski klasik Bajern - Real Madrid. Slavio je „kraljevski klub” (2:1) i približio se velikom finalu.
Još se nisu slegli utisci iz prošlogodišnjeg četvrtfinala, kada su Španci trijumfovali ukupnim rezultatom 6:3, zahvaljujući fenomenalnom Kristijanu Ronaldu, na redu je bio 25. okršaj ovih rivala. Ovoga puta najbolji fudbaler svijeta se nije istakao.
Novi/stari prvak Njemačke je u sinoćnji duel ušao bez Davida Alabe, kojeg je u startnoj postavi Jupa Hajnkesa zamijenio Rafinja, a u sastavu bavarskog velikana nije bilo ni golmana Manuela Nojera, veziste Artura Vidala i krilnog napadača Kinslija Komana. U timu Zinedina Zidana od starta je bio Lukas Vaskez, dok su Karim Benzema i Geret Bejl ostali na klupi Madriđana. „Kraljevima” je bilo jasno da ih čeka težak posao, s obzirom da su Bavarci neporaženi na 21 utakmici ove sezone u svim takmičenjima, uz 18 pobjeda i tri remija. Toj tradiciji je sinoć došao kraj.
Već poslije 25 sekundi mreža španskog velikana se zamalo zatresla, ali se Levandovski i Miler nisu najbolje razumjeli. Domaćin je krenuo veoma agresivno i u trećem minutu tražio penal, ali je Kujpers samo odmahnuo rukom. Nekoliko minuta kasnije peh za domaćina, povrijedio se Roben, umjesto kojeg je na teren ušao Tiago Alkantara. Slab ritam od početka derbija, kao da su i jedni i drugi čekali kiks rivala da bi napali. Od sredine prvog dijela Madriđani su preuzeli posjed, ali su i dalje golmani bili bez posla. U 28.minutu „Alianc Arena” je proključala, poslije kontre Bajerna koji je samo iz tri poteza stigao do mreže rivala, a Kimih nije propustio priliku da iskosa savlada pomalo neopreznog Navasa. Potom je uslijedila povreda još jednog igrača domaćeg sastava, pouzdanog Žeroma Boatenga, umjesto kojeg je u igru ušao Niklas Zule. U igri pulena Jupa Hajnkesa bilo je više energije, ali se odmah osjetilo Boatengovo odsustvo. Tri minuta prije kraja prvog poluvremena Mats Humels je propustio priliku da nakon kornera duplira prednost Njemaca. Real je do pauze imao sreće i kada je šut Tomasa Milera izblokirao Serhio Ramos. Kazna je brzo stigla, mada ništa nije mirisalo na izjednačenje. Uslijedilo je u 44. minutu kada je Marselo uputio projektil, a Ulrih nemoćno pratio loptu kako trese njegovu mrežu.
Opreznije se igralo u nastavku, mada je inicijativa bila na strani domaćina. Madriđani su čekali i dočekali grešku nesigurnog Rafinje, a od 57. Asensio je donio gostima vođstvo i umirio njemačke navijače. Na scenu su tada stupiili Varan i Navas, koji je u nekoliko navrata zaustavio opasne nalete Bavaraca, posebno Riberija. Ronaldo se nije vidio, a kada je u 72. dobio prvu pravu loptu, zatresao je mrežu. Gol je poništen, pošto je Portugalac loptu primio rukom. Bajern se nije predavao, ali je evropski prvak bio mudriji.
Revanš je na programu u utorak, a dan kasnije na rimskom „Olimpiku” igraju Roma i Liverpul. Finale se igra 26. maja na Olimpijskom stadionu u Kijevu.
R.Papić

Akteri

Bajern – Real M. 1:2 (1:1)
Stadion: „Alianc Arena” u Minhenu. Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija). Strijelci: Kimih 28 – Marselo 44, Asensio 57. Žuti kartoni: Riberi, Alkantara (Bajern) – Kazemiro (Real).
BAJERN: Ulrih, Rafinja, Humels, Žerom Boateng (od 34. Zule), Kimih, H. Martinez (od 75. Toliso), Riberi, Džejms Rodrigez, T. Miler, Roben (od 8. Alkantara), Levandovski.
REAL: Navas, Marselo, Varan, S. Ramos, Karvahal (od 67. Benzema), Kazemiro (od 83. Kovačić), Kros, Modrić, Lukas Vaskez, Isko (od 46. M. Asensio), K. Ronaldo.